namas S_05

S_05 tai gyvenamasis namas, suprojektuotas šeimai naujai vystomame miesto kvartale. Siekėme sukurti miesto namą su užuomina apie tradicine architektūrą, budingą Dzukijos regionui. Statūs stogo šlaitai ir smulkus mastelis, jaučiamas visose Trakų apylinkėse, padiktavo siekį kurti darnią architektūrą, derančią šiame kraštovaizdyje.

Užsakovas džiugiai pristatė tolygiai, šiaurės link, kylantį sklypą. “Lygūs sklypai manęs nedomino,” – sako užsakovas. “Ieškojau tokio, kuris būtų išraiškingas ir tai vėliau atsispindėtų architektūroje”. Tai ir tapo pagrindinė užduotis kuriant pastato tūrį. Siekėme prisitaikyti prie reljefo, todėl šlaito pokytis jaučiamas ne tik eksterjere, bet ir interjere.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
previous arrownext arrow
Slider
Individualus gyvenamojo namo projektas_
Bendras plotas:
154 kv.m.
Užstatytas plotas:
198 kv.m.
Išoriniai matmenys:
15,70 X 20,70 m.
Pastato aukštis:
6,50 m.

Pastatą sudaro dvi – ramaus poilsio ir aktyvaus laisvalaikio dalys, kurios atskirtos prasišviečiančiu tambūru. Toks išskaidymas tūriais kuria ne tik smulkaus mastelio užstatymą, tačiau ir vizualinę ribą tarp gatvių ir vidinio kiemo. Ramaus poilsio ir pagalbinės patalpos numatytos šiauriniame pastato tūryje – tambūro lygyje. Kitoje tambūro pusėje aktyvaus laisvalaikio – svetainės ir virtuvės erdvė. Šis tūris – statmenai šlaito, todėl turėjo jautriai atkartoti reljefą . Tai įgyvendinta suprojektuojant kelių lygių grindis, dalijančias bendrą erdvę.

Fasadų apdaila įkvėpta tradicinės Dzukijos regiono architektūros principų – plokštumų skaidymas, panaudojant įvairias apdailos tvirtinimo kryptis. Ilgiesiems fasadams parinktas vertikalaus klinkerio raštas, vizualiai aukštinantis pastatą. Tuo tarpu pastato galų plokštumos dalijamos į dvi dalis, taip susmulkinant fasadą. Čia vertikalų klinkerio raštą nuo karnizo iki kraigo keičia horizontalus. Ties pagrindinio įėjimo zona medinės dailylentės atkartoja vertikalų klinkerio raštą.

Interjere naudojami mediniai elementai kuria ryšį su eksterjeru. Medinių dailylenčių raštas atsikartoja virtuvės balduose ir kai kurių sienų apdailoje, išlaikant tokį pat aukštį kaip ir fasaduose.

Visi projekte panaudoti elementai kuria harmoningą architektūrą. Tai šiuolaikinio gyvenimo būdo ir gamtos darna.

Visos autoriaus teisės saugomos. Kopijuoti, platinti ar kitaip naudoti projektą ar jo dalis be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama. 

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
previous arrownext arrow
Slider