DG_8 konversija

Vieta:

Anykščiai

Paskirtis:

Administracinė

Projekto rūšis:

Rekonstrukcija

Projekto metai:

2023

Projekto statusas:

Statomas

Bendras plotas:

525 kv.m.

Pastato aukštis:

7,50 m.

Anykščių miesto centre nuo 1926 m. įsikūrusi vyno gamykla. Deja, šiuo metu gamyklos teritorija yra uždara lankytojams, dalis pastatų apleisti ar nenaudojami. Keičiantis laikams intensyvios gamybos pramonę iš miesto išstumia mažesnio mastelio verslai, o pastatai, ankščiau buvę sandėliais ir garažais, privalo keistis kartu su naujais naudotojais. Vakarinėje teritorijos pusėje esantis užstatymas formuoją ribą tarp atvirų miesto erdvių ir uždaros gamyklos. Šiuo projektu siekiama priešingo efekto – rekonstruojamus pastatus naudoti kaip jungtį tarp miesto ir pramonės teritorijos.

Pastatuose kuriamos šviesos ir erdvios patalpos verslui. Kai kur naikinamos perdangos – projektuojamos aukštesnės patalpos su antresolėmis. Sienoje į miesto pusę didinamos angos. Keičiama dalis stogo formos – projektuojama vitrina su įšėjimu ant stogo terasos nuo kurios atsiveria vaizdas į miesto panoramą ir gamyklos kiemą.

Šiuo projektu palaipsniui atgaivinama dalis nenaudojamos miesto centro teritorijos. Konversijos pagalba, ankščiau buvę garažai su administracinėmis patalpomis virš jų, virsta miesto gyventojų poreikius atliepiančiais pastatais.

Po rekonstrukcijos
Prieš rekonstrukciją
Prieš rekonstrukciją
Po rekonstrukcijos
Pirmo aukšto planas
Antro aukšto planas

Dalintis

Visos autoriaus teisės saugomos. Kopijuoti, platinti ar kitaip naudoti projektą ar jo dalis be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.